PZP kalkulačka a výpočet ceny

Kalkulačkou vyrátate cenu v každej z poisťovní

Počuli ste už niekde o nástroji PZP kalkulačka? Ak nie, tak v tomto článku sa dozviete, čo to je a ak áno, možno vám povieme niečo nové. Ale určite vám povieme, ktorá je najlepšia a najpresnejšia. Takže zvykneme ju nazývať aj poistná, pretože tento nástroj sa bude týkať výpočtu ceny povinného zmluvného poistenia. Pomocou tohto nástroju si môžete vypočítať cenu poistenia na:

Všetko toto a ešte viac vám poskytne aj pzp kalkulačka. Je zameraná špeciálne na poistenia rôzneho druhu. Hlavne ak sa tento typ poistenia chystáte v najbližšej, ale aj vo vzdialenej dobe uzavrieť.

Aké sú dôvody pre jej využitie?

Prečo využiť práve túto a nie inú? Hneď z viacerých dôvodov. Dúfame, že presvedčia aj vás, keďže už presvedčili mnoho zákazníkov, ktorí túto voľbu neoľutovali. Dokonca ju pozitívne ohodnotili priamo na vyššie zmienenej stránke.

výpočet ceny PZP s kalkulačkouPrvým dôvodom je, že si nemusíte zisťovať jednotlivé ponuky osobne v každej a jednej pobočke, pretože určite každú a jednu pobočku neprejdete. A tým vás nechceme podceňovať, ale sme realistickí, pretože, niekedy je problematické zájsť už len do jednej pobočky. A ak si predstavíte, že ten istý rozhovor máte absolvovať hneď niekoľkokrát, nie je to vôbec príjemná predstava.

Hlavne, ak viete, koľko času vám zaberie prejsť osobne všetky tieto pobočky. Nejde o hodiny, ale niekedy môže ísť aj o dni. Pretože otváracia doba poisťovní je cez bežný pracovný týždeň maximálne do 17:30. Tým sa už prispôsobujú pracujúcim ľuďom, ktorí väčšinou končia okolo 16:00-17:00. Takže prejsť viac poisťovní za hodinu je veľmi náročné. Hlavne, ak nie sú situované pri sebe, prípadne sa nachádzajú v rozdielnych mestách. Niekedy sa môže stať, že niektoré poisťovne pracujú aj sobotňajšie ráno. Ale ak bývate v odľahlejších častiach Slovenska, dostať sa do mesta v sobotu ráno môže byť veľmi problematické. Alebo aj úplne nereálne.

Kalkulačka na výpočet ceny PZP

Skúste a vypočítajte si PZP na auto poistnou kalkulačkou, práve tak získate najlacnejšie ponuky. Vďaka nej si nemusíte odopierať toľko voľného času, pretože zistiť ponuky jednotlivých poisťovacích agentúr si môžete z pohodlia vášho domova online, o hociktorej hodine a v hociktorý deň, a to vďaka internetu, ktorý má v súčasnosti už skoro každá domácnosť. Keďže táto stránka spolupracuje s viacerými poisťovňami, výpočet a ceny rôznych poisťovní vám vygeneruje naraz. Takže si ich môžete porovnať bez toho, aby ste si jednotlivé ceny zapisovali a následne porovnávali. Ceny z viacerých poisťovní máte pekne pod sebou, prípadne vedľa seba.

Ďalším dôvodom, prečo využiť tento nástroj je, že kalkulačka vám urobí objektívny výpočet pzp. Zistíte teda, ktoré poistenie je skutočne to najlacnejšie a koľko eur môžete v jednotlivých poisťovniach ušetriť. Je až dych vyrážajúce, keď si predstavíte, že totožné poistenia, to znamená poistenia jedného konkrétneho typu vozidla v rozdielnych poisťovniach, sa môžu líšiť až v stovkách eur. Pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť peniaze púšťať do luftu, je toto veľmi dôležitá informácia. A práve kalkulačka vám tieto jednotlivé rozdiely ukáže. Okrem toho si tento výpočet môžete vykonať aj bez toho, aby ste si nejaké poistenie vybrali. Možno ste len zvedavý a chcete vedieť, či neexistuje niečo lacnejšie.

Ušetrené peniaze môžete minúť na niečo inéAké údaje si poistná kalkulačka cez internet žiada?

Také ako kamenné pobočky poisťovní. Bude potrebná zadať nielen údaje o vozidle, ale aj niektoré údaje o majiteľovi vozidla. Začneme s tým, aké údaje o vozidle si máte na výpočet ceny pzp prichystať:

 • ako prvé je to okres/mesto, kde sa momentálne vozidlo nachádza,
 • účel jeho využitia,
 • počet kilometrov najazdených za rok,
 • značka,
 • model a rok výroby vozidla,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • objem a výkon motora
 • ako aj typ paliva tohto vozidla.

Údaje o majiteľovi, ktoré sú potrebné, hoci aj pre nezáväzný výpočet sú tieto:

 • dátum narodenia
 • a dátum získania vodičského preukazu,
 • ako aj sériové číslo tohto preukazu.
 • Ďalej je dôležité zadať, či ste už niekedy spôsobili nejakú nehodu.
 • V prípade, že áno, ako dlho ste už bez nehody.

Zadať je potrebné aj mesto a PSČ miesta, kde bývate. Cenu pzp môžu ovplyvniť aj nasledujúce fakty: či máte dieťa do 15 rokov, či vlastníte účet v OTP banke, či platíte nejaký iný druh poistenia (domová poistka, životná poistka…), odkedy chcete, aby poistenie auta platilo a prípadne či máte už dané vozidlo poistené v inej poisťovni.

Dostanem aj zelenú kartu?

Ak vám pzp kalkulačka vypočítala takú cenu, nad ktorou nechcete váhať, stačí, ak na danú ponuku kliknete a môžete automaticky požiadať danú poisťovňu o poistenie. Dopíšete niekoľko potrebných údajov a na vašu mailovú adresu vám bude doručených niekoľko dokumentov, vrátane zelenej karty, s ktorou môžete legálne používať vozidlo. Bez zelenej kartičky je pohybovať sa po ceste nebezpečné, pretože v prípade kontroly vám hrozia vysoké pokuty. Daná karta je platná 30 dní, a teda dovtedy musíte zaplatiť výšku poistného, ináč vám poistenie zanikne. Po zaplatení vám bude na vašu domácu adresu doručená originál zelená karta, s ktorou môžete vaše vozidlo používať aj za hranicami Slovenska.

Boli pre vás informácie dostatočné? Ak nie, kliknite si buď na vyššie uvedenú stránku alebo na tento odkaz, ktorý sa rovnako venuje téme PZP kalkulačka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *