Kalkulačka rizikového poistenia

Rizikové životné poistenie je najlepšou voľbouUvažujete nad zabezpečením úskalí života, ktoré na každého dennodenne číhajú? Obchádzali vás doteraz tieto nepríjemné situácie? Alebo veľmi nie a práve to je dôvod, prečo nad ním uvažujete? V tomto článku si povieme, z akého dôvodu sa oplatí rizikové životné poistenie uzatvoriť, aké by malo krytie a prečo si skutočne sadnúť na zadok a preskúmať jeho jednotlivé ponuky, možno aj pomocou online kalkulačky.

Porovnanie online

Povedzme si najprv o tom, kde zohnať porovnanie rôznych ponúk, pretože pre drvivú väčšinu Slovákov je práve otázka peňazí najväčším kritériom pri výbere skoro každého produktu či služby. Ak patríte k vyššie zmienenej skupine ľudí, a teda k 99,9%, k dispozícií je vám online kalkulačka rizikového poistenia, ktorá vám zobrazí cenové ponuky rôznych poisťovacích spoločností podľa vami zadaných a žiadaných kritérií. Tie môžu začať už od niekoľkých centov na jeden deň. Samozrejme, výsledky sa zobrazia podľa toho, v akých intervaloch chcete platiť (mesačne, štvrťročne, polročne alebo ročne). Väčšinou však fungujú mesačné splátky. Nejde teda o žiaden fyzický nástroj, ktorý funguje ako klasická matematická kalkulačka. Táto pomôcka obsahuje každú a jednu ponuku viacerých poisťovní, ktorých cena sa vám zobrazí po tom, čo cez internet vypíšete všetky potrebné informácie a odošlete ich.

Prečo online? Pretože osobná kalkulačka rizikového životného poistenia neexistuje. Ledaže by ste si ju chceli urobiť tak, že tento nástroj budete tvoriť vy prípadne vami poverená ochotná osoba, pretože v rámci tohto prieskumu si budete musieť vyčleniť veľa času. Nie sú to len omáčky, ale pravda. Na stretnutie v jednej spoločnosti budete potrebovať približne 20-30 minút času. Podľa toho do koľkých pobočiek plánujete ísť, sa čas strávený v nich bude hromadiť a skutočne sa dostanete až na hodiny. Pripočítajte čas presunu z domu do pobočky a presuny medzi jednotlivými kamennými pobočkami.

Kalkulačka rizikového životného poistenia vám urobí hromadné online porovnanie všetkých možných ponúk pre vás do niekoľkých minút. Zobrazí vám krytie jednotlivých ponúk, ale aj ich cenu. Pekne systematicky môžete vidieť, že cenové ohodnotenie ponuky s nižším krytím udalostí je niekedy oveľa drahšie ako nejaká komplexnejšia ponuka.

Tak pre ktoré sa teda rozhodnúť?Neviete sa rozhodnúť?

Zobrazila vám online kalkulačka rizikového životného poistenia porovnanie ponúk viacerých poisťovacích spoločností, no vy sa stále neviete rozhodnúť, ktoré by bolo pre vás to najsprávnejšie? Ak je pre vás najdôležitejšia otázka peňazí, tak pravdepodobne pomoc nebudete potrebovať, avšak aj v takomto prípade by sa hodila. Stačí ak kontaktujete akéhokoľvek nezávislého poradcu v oblasti poisťovníctva, ktorý vám svoj názor, znalosti a skúsenosti s každou poisťovňou prezradí, či už ide o negatívne alebo pozitívne. Jedného takého, ktorého pomoc je bezplatná a maximálne objektívna, môžete nájsť aj na špecializovanej stránke, ku ktorej sa môžete dostať po kliknutí na hore označené slovné spojenie.

Ak sa skutočne potrebujete poradiť, neskúšajte to pri poisťovacích agentoch, ktorí sú zamestnancami konkrétnych firiem. Budú sa vás snažiť nalákať na ich stranu, hoci to pre vás nemusí byť veľmi výhodné. Ale keďže takýto pracovníci majú dar reči, dokážu vás presvedčiť aj o tom, že Slnko sa točí okolo Zeme. Pochopiteľne môže ísť o profesionálov, ale iba v tej ich oblasti a konkrétnej pobočke.

Viete, čo je to?

Tému sme začali finančnou otázkou, pretože pre väčšinu spotrebiteľov sa javí byť najdôležitejšia. Ale možno by sme mohli tento produkt aj vysvetliť. Rizikové životné poistenie je taký produkt, ktorý vám umožňuje poistiť si svoj život pre prípad smrti alebo úrazu. Ak však zomriete, tak týmto produktom zabezpečujete skôr svojich blízkych, ktorým je, v prípade uskutočnenia tejto udalosti, vyplatená určitá čiastka, ktorú ste si s poisťovňou dohodli. Je odporúčané hlavne všetkým hlavným živiteľom rodín, ktorých strata príjmu v prípade smrti (ale aj bez nej) by mohla mať fatálne následky pre zvyšok ich rodiny. Pri uskutočnení úrazu je čiastka vyplatená vám.

Rizikové životné poistenie je skutočne veľmi užitočným produktom, pretože má na starosti to, aby vaša rodina nemusela hľadať prostriedky na financovanie pohrebu, ak by ste náhodou zomreli. Jeho uskutočnenie môže stáť až tisíce eur, čo vám zo začiatku môže prísť ako nonsens, ale je to pravda. Ak teda nemáte nejaké špeciálne sporenie, ak nie ste finančne zahojený alebo ak si neukladáte peniaze na iné tajné miesto, ku ktorému by mali vaši blízki po vašom úmrtí prístup, mali by ste zvážiť rizikové životné poistenie.

Nemajte strach z nečakaných udalostíBojíte sa aj iných udalostí?

K základnému balíčku rizikového životného poistenia (pre prípad smrti) si môžete pripoistiť a teda aj priplatiť iné poistné riziká, ktorými môžu byť vyššie zmienený úraz, strata zamestnania, zdravie / choroba, invalidita, no do vašej zmluvy môžete zahrnúť aj iných členov vašej rodiny, akými sú napríklad deti. Práve deti vedia toho navystrájať až-až a úrazy ich stretávajú oveľa častejšie než „obozretných“ dospelých. Samozrejme obozretnosť a opatrnosť nie sú dostatočnými kritériami na to, aby ste zabránili úrazu, inej nehode či dokonca smrti.

Rizikové životné poistenie slúži hlavne na zabezpečenie vašej rodiny po vašom nenávratnom odchode. Ak si jeho krytie rozšírite, peňazí z neho sa môžete „tešiť“ aj vy. Pomocou kalkulačky si môžete jednotlivé ponuky porovnať. Ak by ste nad ním stále váhali, nezabúdajte na pomoc bezplatného nezávislého odborníka na vyššie zmienenej stránke alebo iný zaujímavý článok o rizikovom životnom poistení si môžete prečítať aj v inom príbuznom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *