Poistenie auta online

Nestrácajte zbytočne čas a šetrite financieOdkedy už hľadáte vhodné poistenie auta? Deň? Týždeň? Či viac? Tak teraz už môžete pátranie ukončiť, pretože v tomto článku vám povieme, kde nájdete nielen vhodné, ale to najvhodnejšie a najlacnejšie poistenie auta má Uzavripzp. Možno ste už pochodili niekoľko poisťovní a jednotlivé ponuky sa vám až tak nepáčili. Prípadne máte nejakého favorita. Ale pokiaľ si nezistíte všetky ponuky na trhu, neodporúčali by sme vám uzavrieť takú, s ktorou nie ste úplne spokojný. Po prípade, ak hľadáte najlacnejšie riešenie, neuzatvárajte nič, ak nemáte istotu, že práve tá ponuka je tá naj. Dnes vám ponúkame také, ktoré splní každé vaše očakávanie. Kliknite si na označený link a iný spôsob už ani nebudete chcieť využiť. Budete presmerovaný na stránku, ktorá vám ponúka online ponuky od rôznych sprostredkovateľov poistenia.

Poistenie online a jeho porovnanie

Prečo sa niektorí žiadatelia obracajú na online ponuky? Pretože online poistenie je jednoduchšie, zaberá menej času a takisto vám ponúka aj finančnú úsporu. Namiesto toho, aby ste chodili od pobočky k pobočke, stačí, aby ste sa vo vašom byte presunuli na miesto, kde máte váš počítač a prístup na internet. Zadáte si stránku, akú chcete, my vám však z vlastných skúseností odporúčame stránke, ktorá vám ušetrí ešte viac času. Plus máte možnosť priamo v nej požiadať o poistenie viacerých druhov motorových vozidiel vo viacerých poisťovniach.

Od Vášho stola vybavite všetky náležitostiKoľkokrát ste už žiadali o poistenie auta?

Raz, viackrát? A aký spôsob ste využili? Poistenie online alebo osobné stretnutie? Ak osobné stretnutie, viete, že pochodiť viacero pobočiek zaberá veľmi veľa času. Jedno sedenie môže zabrať aj polhodiny. Ak máte v pláne prejsť minimálne tri alebo štyri, len samotné konzultácie vám zaberú okolo dvoch hodín času, nehovoriac o presune sa do jednotlivých pobočiek, hlavne ak sa nenachádzajú v meste vášho bydliska, prípadne v meste práce. A čo tak online spôsob? Zapnúť počítač, vyhľadať nami odporúčanú stránku, zadať jednotlivé údaje a počkať na porovnanie pzp vám nezaberie ani 20 minút! Na jednej stránke budete mať zobrazené výsledky viacerých poisťovní, presne na typ vozidla, ktorý máte v záujme poistiť. Namiesto hodín, ktoré by ste trávili chodením po poisťovaniach, môžete buď po práci oddychovať alebo ho tráviť inými, príjemnejšími činnosťami.

Ako vás môže poistenie auta online finančne namotivovať?

Veľmi jednoducho. Šetrí váš účet hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je ušetrenie niekoľkých eur za cestu do pobočky. Či už pôjdete vlastným alebo verejným prostriedkom, môže vás to ochudobniť o niekoľko eur. Neochudobní vás o žiadne úspory, keďže táto služba nie je spoplatnená a platíte len pripojenie na internet, ktoré je platené paušálne. V druhom rade vás môže namotivovať to, že prostredníctvom poistenia online zistíte, ktoré je skutočne to najlacnejšie na trhu. Nemusíte viesť polemiky, či vám jednotliví poskytovatelia klamú alebo hovoria pravdu, že práve ten produkt, ktorý vám ponúkajú, je to najlepšie a najlacnejšie. Práve vďaka online spôsobu si ich rečnícku schopnosť aj preveríte. Tak neváhajte už ani sekundu a využite porovnanie ceny. Zistíte, že rovnaké typy poistenia auta alebo iného vozidla sa môžu líšiť až v stovkách eur.

Prečo využiť porovnanie poistenia auta?

Porovnanie poistenia auta bolo špeciálne vyvinuté pre ľudí, ktorí neradi strácajú čas a ktorí sú už aj tak viac ako dosť časovo vyťažení na to, aby chodili osobne po všetkých poisťovniach. Porovnanie poistenia auta funguje na báze porovnania ponúk viacerých poisťovní. Do formulára na stránke vypíšete niekoľko údajov, ktoré sa týkajú vozidla, ktoré chcete poistiť. Môžete porovnávať ceny za automobil do 3,5 tony, motocykle, prípojné vozidlo do 750 kg, ako aj dodávku do 3,5 tony. Okrem toho treba zadať údaje o vozidle, ktoré nájdete aj v technickom preukaze vozidla. Ide konkrétne o tieto: miesto, kde sa momentálne vozidlo nachádza, účel jeho využitia, počet kilometrov najazdených za rok, značka a model vozidla, rok jeho výroby, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť, objem a výkon motora, ale aj typ paliva vozidla.

Vypíšte všetky potrebné údajePovinne musíte vypísať nielen údaje o vozidle, pretože cenu poistenie auta, ale aj iného druhu vozidla, ovplyvňuje aj to, kto vozidlo vlastní a kto ho bude používať, teda vaša osoba, ak ste zároveň majiteľom vozidla, ktoré chcete poistiť, resp. ktorého rozdielne finančné ponuky chcete porovnať.

Ide o údaje ako:

  • dátum narodenia majiteľa,
  • dátum získania jeho vodičského preukazu,
  • číslo tohto preukazu,
  • či ste už niekedy spôsobili nejakú nehodu, ak áno, ako dlho odvtedy ste bez nehody,
  • mesto a PSČ miesta, kde bývate.

Cenu poistenia ovplyvňuje hlavne fakt ohľadom spôsobenia nehodovej udalosti a bezškodového stavu. Formulár si vyžaduje vyplniť aj také údaje, ako napríklad:

  • či máte dieťa do 15 rokov,
  • či máte účet v OTP banke,
  • či platíte nejaký iný druh zabezpečenia,
  • ale aj odkedy chcete, aby poistenie auta, prípadne iného vozidla platilo
  • alebo či máte už niekde dané vozidlo poistené (v prípade, že s aktuálnym nie ste spokojný a hľadáte nové, výhodnejšie resp. lacnejšie riešenie).

Čo nasleduje po zadaní údajov?

Po zadaní všetkých týchto údajov si necháte vypočítať jednotlivé ceny. Výpočet môže trvať niekoľko sekúnd, ale zistenie viacerých cien sa to oplatí. Ak sa vám niektoré pozdáva, priamo v zobrazenom výsledku môžete požiadať oň. Dodáte niekoľko údajov o vás, ako napríklad vašu mailovú adresu, aby vám na ňu mohla daná poisťovňa zaslať návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie, ako aj zelenú kartu, aby ste mohli vaše vozidlo legálne používať.

Táto zelená karta je však platná len 30 dní, čo je zároveň aj doba, kedy najneskôr musíte vaše poistenie zaplatiť. V opačnom prípade vaše zaniká a vy budete vaše vozidlo používať nezákonne, keďže poistenie auta je potrebné pre každý typ vozidla s evidenčným číslom, ako aj pre špeciálne vozidlá bez evidenčného čísla. Ak poistenie zaplatíte včas, poisťovňa vám doručí poštou originál zelenú karta. Zelená karta je nevyhnutná aj vtedy, ak plánujete cesty do zahraničia.

Všetky vyššie zmienené fakty sú poskytnuté v skratke, aby sme vás nezaťažovali prílišnými informáciami. Rovnako stránka, ktorú sme vám pre najlacnejšie poistenie odporúčali, je overená mnohými zákazníkmi, ktoré na nej zanechali aj pozitívne ohlasy, čo si môžete aj sami overiť. Chcete predsa len ešte viac objektívnych informácií? Viacej v ďalších článkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *