Nový trend vo financiách – pôžička online

Ušetrite svoj čas a požiadajte o pôžičku cez internet, takýto online spôsob ponúka mnohé výhodyDoba mobilných technológií a internetu priniesla nové možnosti i do sveta financií. A to sa týka aj pôžičky online. Nielen banky, ale aj nebankové spoločnosti sa snažia prísť čo najbližšie k svojim klientom a uľahčiť im prístup k širokému portfóliu ich služieb. Pôžička cez online žiadosť je typ finančnej služby, kedy si klient môže požičať peniaze prostredníctvom internetu po vyplnení formulára. V tomto texte nebudeme hovoriť o produktoch jednotlivých bánk alebo nebankových spoločností, ale pôjde nám skôr o objasnenie fungovania pôžičiek cez internet. Vysvetlíme, aké výhody so sebou prinášajú, aký je postup pri žiadosti o pôžičku a na čo je potrebné dávať pozor, ak by ste žiadali o pôžičku touto formou.

Takmer samé výhody

Snažíte sa prísť k peniazom čo najskôr a nechcete zabíjať čas behaním po pobočkách jednotlivých spoločností a zároveň vypisovať celé kopy papierov? Práve pre Vás je pôžička online ako stvorená. Prvou výhodou tohto typu pôžičky je úspora času. V pokoji domova si dokážete porovnať ponuky jednotlivých bánk a nebankových spoločností. Vyberiete si tú, ktorá je pre Vás najideálnejšia a prostredníctvom internetu požiadate o pôžičku. Sú takmer pre každého, pretože pri ich poskytnutí veriteľ nepozerá na účel danej pôžičky a niekedy si dokonca žiadateľa ani nepreveruje v registri dlžníkov. Online formulár je vo väčšine prípadov prispôsobený tak, že je potrebné vyplniť len minimum údajov. Na začiatok poskytnete len tie informácie, ktoré sú nevyhnutné na posúdenie Vašej žiadosti. To Vám zaručuje anonymitu pri komunikácii s finančnými spoločnosťami a v prípade, ak v jednej spoločnosti nebudete spĺňať kritéria, pokojne sa môžete obrátiť na ďalšiu, ktorá Vám môže pôžičku schváliť. Nemusíte riešiť osobné stretnutia s obchodnými zástupcami, ktorí sa Vás budú snažiť presvedčiť o výnimočnosti a výhodnosti práve tej ich finančnej inštitúcie. Nebudete tak pod tlakom a podmienky pôžičky si môžete dôkladne naštudovať, aj informácie, ktoré sú uvedené „malými písmenami“, a s ktorými by Vás finančný agent zrejme neoboznámil. Poslednou a nemenej dôležitou prednosťou pôžičky online je to, že pri mnohých z nich nebudete musieť dokladovať príjem, účel pôžičky a zároveň nebudete potrebovať ručiteľa alebo dávať do zálohy Vašu nehnuteľnosť.

Celý proces vybavenia online pôžičky je veľmi jednoduchý, zvládnete ho do 5 minútPožiadať o pôžičku online je jednoduché

Keď už máte úvodný prieskum na internete za sebou a ste zorientovaní v ponuke pôžičiek od jednotlivých spoločností, môžete pristúpiť k samotnej žiadosti o pôžičku. Ako už bolo spomenuté, žiadosť o pôžičku online prebieha prostredníctvom vyplnenia online formulára na stránke danej spoločnosti alebo na stránke niektorého z jej sprostredkovateľov. Do formuláru zadávate výšku pôžičky, o ktorú máte záujem. Okrem toho pridávate svoje kontaktné údaje (meno, adresu, číslo telefónu), číslo dokladu totožnosti, svoj mesačný príjem (bez toho, aby ste ho museli dokladovať) a ešte aj číslo bankového účtu, na ktorý majú byť peniaze poslané. Potreba vypĺňať všetky tieto údaje závisí od toho, o akú sumu máte záujem. Pri rýchlych pôžičkách ihneď na malé sumy musíte poskytnúť len minimum informácií. Po odoslaní online formulára nastáva proces schvaľovania pôžičky. Dĺžka jeho trvania opäť závisí od výšky a typu pôžičky. Pri nízkych sumách je to otázka niekoľkých minút. Niektoré nebankové spoločnosti, napr. Cetelem, majú dokonca funkciu online posúdenia a výsledok žiadosti sa dozviete do 5 minút od jej odoslania. V prípade, ak žiadate o klasickú pôžičku od nejakej banky, tak sa proces posudzovania predlžuje a je možné, že budete musieť dodatočne dokladať aj potvrdenie o príjme od zamestnávateľa. Vo väčšine prípadov sú však online pôžičky rýchlym spôsobom ako získať peniaze, pretože po schválení žiadosti môžete mať financie na účte do 24 hodín.

Na čo si dať pozor pri pôžičkách cez internet?

Výhody pôžičiek cez internet sme si už objasnili, teraz sa zameriame na to, na čo je potrebné dávať väčší pozor pokiaľ uvažujete o pôžičke online. V prvom rade si dajte pozor od akej spoločnosti si peniaze chcete požičať. Pokiaľ ide o banky, tak môžete byť pokojnejší, pretože štátny dozor Národnej banky Slovenska je na tieto inštitúcie celkom prísny. Horšie je to už v prípade nebankových spoločnosti. Aj pri nich má síce svoju úlohu NBS, ktorá prideľuje licencie jednotlivým nebankovkám, no vo všeobecnosti je kontrola nebankových spoločností náročnejšia. Preto pokiaľ si chcete požičať peniaze od nebankovky, najprv si ju preverte na stránke NBS. Už to, že má nebanková spoločnosť licenciu od NBS, je do istej miery záruka jej solventnosti a dôveryhodnosti. Pri spoločnostiach bez licencie je väčšie riziko skrytých podmienok a neféroveho konania voči klientom. Ďalšou vecou, na ktorú je potrebné pamätať pri pôžičkách online je to, že je to typ pôžičky ako každý iný. Čiže má svoje podmienky, výšku úrokov, RPMN a dobu splatnosti. Výška úroku znamená, o koľko Vašu pôžičku preplatíte. Úroky sú pri každom type pôžičky iné, ale vo všeobecnosti platí, že rýchle pôžičky majú vyšší úrok ako klasické pôžičky. Preto je potrebné si dôkladne overiť aký vysoký úrok bude mať Vaša pôžička. Rovnako dôležitá je i skratka RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), ktorá v sebe zahŕňa výšku úroku spojenú so všetkými ďalšími poplatkami súvisiacimi s pôžičkou. Doba splatnosti je obdobie, za ktoré by ste mali danú pôžičku splatiť. Výška splátok priamo súvisí s dobou splatnosti, čím nižšie splátky o to dlhšie budete pôžičku splácať. Všetky tieto informácie by ste mali ovládať, pokiaľ chcete žiadať o pôžičku, pretože jednak nebudete neskôr prekvapení sumou, ktorú musíte zaplatiť a zároveň pri vzniku komplikácíi so splácaním sa dokážete vďaka podmienkam prispôsobiť, aby ste sa nedostali do problémov s neplatením a následne do registra dlžníkov, čo by Vám skomplikovalo situáciu, ak by ste žiadali o ďalšiu pôžičku v budúcnosti.

Pri online pôžičkách treba dbať na viacero dôležitých faktorovČo je teda potrebné si zapamätať o pôžičkách online?

  • mnoho výhod (rýchlosť vybavenia, jednoduchosť, anonymita, možnosť výberu)
  • je (vo väčšine prípadov) bezúčelová, bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa, bez overovania v registri
  • môžu byť krátkodobé (do 350 €/ splatnosť do 31 dní) alebo klasické (nad 350 €/ splatnosť niekoľko mesiacov, resp. rokov)
  • žiadosť o pôžičku prebieha prostredníctvom online formulára
  • pôžičku online si žiadajte len od overených spoločností (s licenciou NBS)
  • dôkladne si naštudujte podmienky pôžičky (výšku úrokov, RPMN, dobu splatnosti)
  • dodržujte dobu splatnosti a v prípade problémov so splácaním sa hneď obráťte na poskytovateľa pôžičky
  • požičiavajte si len v prípade, keď máte istotu, že pôžičku budete schopní splatiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *