Krátkodobé pôžičky na nové lodičky, či iné srandičky

Krátkodobé pôžičky sa vyznačujú krátkou dobou splatnosti a nízkymi sumami.„Krátkodobé pôžičky“ pochytili svoj názov z krátkej doby splatnosti, ktorú ponúkajú. Sú určené pre tých, ktorí sa potrebujú k peniazom dostať rýchlejšie, no zároveň nežiadajú o veľký finančný obnos. Medzi ich základné výhody patrí to, že sú bez dokladovania príjmu (väčšinou), bez zbytočného papierovania a dokonca aj bez dokladovania účelu! To znamená, že ich môžete minút aj na nové lodičky. Ak ste muž, lodičky asi nebudú predmetom vášho záujmu. Pre vás sú na iné srandičky (menšia či väčšia oprava auta, nový telefón…). O všetkých potrebných informáciách ku tejto službe si povieme nižšie.

Poskytovatelia

Krátkodobé pôžičky sú sprostredkované nebankovými subjektmi. Na trhu je ich viacero. Každý má rôzne ponuky a akcie. Je teda dôležité, aby ste si urobili prieskum a na základe vlastného úsudku uvážili, ktorá spoločnosť vám ponúka tie najlepšie podmienky. Môžete sa stretnúť aj s neserióznymi subjektmi, no ich odhalenie je na vás. Možno vám práve tieto dokážu nasľubovať najvýhodnejšiu pôžičku, avšak potom môžete tento výber veľmi ľutovať. Keď si budete myslieť, že niektorí z vami skúmaných poskytovateľov nepôsobí dôveryhodne, konzultujte stránku Národnej banky Slovenska, ktorá obsahuje zoznam tých nebankových spoločností, poskytujúcich krátkodobé pôžičky ihneď, ktoré získali licenciu, a teda nemáte dôvod sa obávať nekalých praktík. Práve tieto sú permanentne sledované vyššími orgánmi. Ak sa vám nechce hľadať, po prípade nemáte čas, pomôžeme vám. Seriózne krátkodobé pôžičky ihneď od poskytovateľa sú podrobnejšie spracované a ponúkané na stránke, ku ktorej sa dostanete po kliknutí na označené hypertextové spojenie.

Požičajú mi toľko… a pošlú mi to na účet do …

Prvou vecou, ktorá by vás mohla pri nich zaujímať, je suma, ktorú vám dokážu sprostredkovať. Majú dosť široké rozhranie. Vedia vám požičať od cca 20 eur až do 8000 eur. Samozrejme, nie každý sprostredkovateľ poskytuje takéto rozmedzie. Niektorí poskytujú „len“ do 350 eur. Ide o spoločnosti Ferratum a Pôžičkomat.

Krátkodobé pôžičky ihneď

Lenže v porovnaní s ostatnými, Ferratum, či Pôžičkomat vám vedia po schválení žiadosti poslať peniaze na váš účet do 10 minút! Čo je veľmi dôležitý faktor, ak hľadáte pôžičku ihneď. U sprostredkovateľov vyšších súm je pravdepodobné, že budete na schválenie čakať o niečo dlhšie (hodiny až dni) a rovnako aj odoslanie krátkodobej pôžičky na váš účet môže trvať dlhšie, zväčša do 72 hodín. Ak však potrebujete väčší obnos rýchlo (rýchlejšie v porovnaní s bankovými inštitúciami), tak budete musieť prečkať aj takúto dobu.

Vrátiť musím vtedy… a toľko…

Ako sme už na začiatku načali, krátkodobé pôžičky majú kratšiu dobu splatnosti. Hlavne, čo sa týka súm do 350 eur. Vtedy sa lehota splatnosti začína od 15 dní, a podľa výšky požičanej sumy sa môže vyšplhať na 31 dní. Pri vyšších sumách, ktorých vybavenie trvá dlhšie, v porovnaní so sumami do 350 eur, máte k dispozícii na splatenie viac mesiacov, v niektorých prípadoch až 80.

Ak je vám 15 resp. 31 dní málo, máte možnosť si splatnosť vašej predĺžiť. Ale len za podmienky, že zavoláte tomu, kto vám ju sprostredkoval. Je potrebné uviesť, že niektorí poskytovatelia si za prolong určujú poplatky, iní to majú zadarmo. Krátkodobá pôžička, resp. jej splatná suma sa môže veľmi navýšiť, ak sprostredkovateľa neupovedomíte o fakte, že požičanú sumu nesplatíte do daného termínu. Bude potrebné zaplatiť pokutu. A pokiaľ to nebude vopred stanovená fixná suma, tak to bude nejaké percento z požičanej sumy. Preto dbajte na to, aby ste mali z čoho vrátiť už vtedy, ak žiadate o peniaze.

Okrem poplatku za prolong, a penalizáciu za omeškanie splátky sa vaša splatná suma môže navýšiť kvôli úrokovej sadzbe. Opäť raz platí, že každý poskytovateľ si sám stanovuje výšku úrokov, a teda u viacerých sa môžete stretnúť s rozdielnymi číslami. Úrok sám o sebe, je číslo uvedené v percentách, ktoré vám priblíži o koľko eur viac budete musieť k vašej eventuálnej požičanej sume pripočítať, a teda aj zaplatiť. Na trhu sa môžete stretnúť aj s takými ponukami, ktoré vám ručia, že vaša prvá krátkodobá pôžička bude s 0%-ným úrokom.

Kritéria pri krátkodobých pôžičkách nie sú až také naročné ako pri inom type pôžičiekPožičajú aj mne?

Hoci nevieme, kto presne ste, dovolíme si tvrdiť, že požičajú aj vám. Prečo? Pretože napríklad také krátkodobé pôžičky pre nezamestnaných sú otvorené práve nezamestnaným. Ale samozrejme aj zamestnaným, ktorých prekvapili nečakané výdaje, a potrebujú ich zaplatiť okamžite, no ich výplata príde až o týždeň. Pri nižších čiastkach nemusíte dokladovať príjem, čo rozširuje okruh žiadateľov o dôchodcov, študentov, či ženy ma materskej. Čo môžu jednotliví poskytovatelia krátkodobej pôžičky potrebovať, je váš približný mesačný príjem, ale bez dokladovania.

Podľa spôsobu vybavenia rozlišujeme:

-online

Už podľa názvu vieme usúdiť, že budú dostupné na internete. Poskytovateľov je hneď viacero. Každý si určuje vlastné podmienky, no ich hlavnou výhodou je, že o krátkodobé pôžičky online spôsobom môžete požiadať v pohodlí domova, hocikedy sa vám zachce a budete potrebovať.

cez sms

Relatívne nový spôsob žiadania financií, krátkodobé pôžičky cez sms, vás privedie k peniazom vďaka vášmu mobilného telefónu. Rovnako ide o typ rýchlych pôžičiek, ku ktorému vám stačí vyhľadať si jej poskytovateľov, číslo sms, ako aj tvar sms žiadosti.

Máte viac otázok? Prípadne chcete vypočítať Váš úrok? Pomôže vám stránka tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *