Refinancovanie úveru nemusí byť vždy sa správna cesta

Konsolidáciou Vašich pôžičiek môžete ušetriť pomerne veľa eúr na mesačnej splátkeRefinancovanie úveru je vhodné pre ľudí, ktorí sú dlžníkmi vo viacerých pôžičkových inštitúciách. Je to spôsob, akým si jednotlivec dokáže zjednodušiť celkové bytie, a to práve vďaka jednej splátke. Znamená to, že konsolidáciou za vás splatí všetky vaše terajšie pôžičky s tým, že už budete dlžný len tej jednej spoločnosti, prostredníctvom ktorej ste si zvolili túto možnosť, a to všetko s výhodnejšou úrokovou sadzbou.

Spomeňme aj to, že keď budete počuť niečo ako prefinancovanie úveru, konsolidačná pôžička alebo aj konsolidácia úverov, to všetko je synonymum pre refinancovanie úveru.

Jedna splátka, jeden dátum splatnosti, jeden veriteľ!

Refinancovanie alebo aj táto konsolidácia online predstavuje pre vás a pre váš mozog vypustenie niekoľkých rôznych dátumov a rozdielnych výšok splátok. Všetky vaše pôžičky budú spojené do jednej, a teda pamätať si musíte len jeden dátum, a to je dátum splatnosti a jednu splátku, teda sumu, ktorú by ste mali v pravidelných mesačných intervaloch splácať už len jednému veriteľovi. Okrem toho, že budete mať len jednu splátku, a teda celkovo menej splácania, tak okrem toho, že sa zbavíte záväzku viacerých pôžičiek, je dokonca vysoká šanca, že ak využijete konsolidáciu úverov, celú dobu splácania môžete skrátiť až o niekoľko rokov.

Nižšia úroková sadzba!

Ešte nedávno si bankové, ako aj nebankové spoločnosti účtovali nehorázne úroky za pôžičky, kedy ľudia prichádzali o tisíce eur (korún). Ako konkurencia narastala, tak sa znižovali aj ponúkané úroky. Mnoho ľudí bolo v takej situácii, že boli nútení si zobrať viacero pôžičiek, a všetky s nevýhodným úrokom. To dalo priestor pre vznik konsolidácie úverov, ktorá rozhodne ušetrí mnoho vašich zbytočne preplatených financií.

Ak máte viacero pôžičiek, z každej musíte zaplatiť úrok. V konečnom dôsledku to môžu byť aj stovky eur (ak nie tisícky). Ak sa rozhodnete pre refinancovanie úverov, je viac ako pravdepodobné, že preplatíte oveľa menej eur, ako by to bolo v prípade splácania viacerých nezávislých pôžičiek, a to práve vďaka ich spojeniu.

Úrok na Vašich pôžičkách je mnohokrát zbytočne vysoký, no práve to dokáže vyriešiť refinancovanie úveruKonsolidácia úverov z gauča!

Ak si myslíte, že potrebujete absolvovať mnoho stretnutí, a premárniť mnoho času, tak vás uisťujeme, že ste na omyle. V dnešnej dobe si už môžete cez internet z pohodlia domova vybaviť akúkoľvek pôžičku, tak prečo nie refinancovanie? Jednotlivé spoločnosti si uvedomujú, že priemerný Slovák je pracovne vyťažený, a mnohokrát sa pracovná doba bankových spoločností začína po tom, ako prídete do roboty a končí pred tým, ako z roboty vychádzate. Aj preto vám je umožnené požiadať o konsolidáciu úverov v hocakom čase, a teda aj o polnoci! Je možné, že pri skúmaní rôznych poskytovateľov, ktorí umožňujú refinancovanie úverov, natrafíte na takých, ktorí si vyžadujú osobné stretnutie, a teda nie je možné ich uzavrieť online.

Nemusí byť vždy vhodné.

Napriek mnohým výhodám, ktoré refinancovanie so sebou prináša, nie je vždy výhodné sa k nemu prikloniť. Najvýhodnejšie na konsolidáciu úverov je obdobie tesne pred koncom doby fixácie vašej pôžičky alebo po skončení doby fixácie. Prečo? Pretože v tomto období vám vaša banka zašle nový návrh zmluvy, v ktorom môže navrhnúť zmenu výšky úroku, v drvivej väčšine ide úrok smerom nadol, to znamená, že je pre vás výhodnejší. Samozrejme, ak máte viacero pôžičiek, ťažko vystihnúť rovnakú dobu konca fixácie u každej zvlášť, pokiaľ ste nezvolili rozdielne doby fixácie, ktorých koniec by pripadal rovnako na každú a jednu. Ak by sa vám to vyplatilo aj po prepočítaní celkových nákladov, potom nemáte nad čím uvažovať. Návrh vašej banky môžete prijať a podpísať, alebo odmietnuť a zaslať žiadosť. Je veľmi pravdepodobné, že aj vaša banka poskytuje konsolidáciu úverov, ktorá môže byť v konečnom dôsledku výhodnejšia, než vám navrhovaná ponuka.

Ak by ste sa predsa len rozhodli využiť refinancovanie úveru skôr, ako vám skončí doba fixácie, nie je vylúčené, že to bude sprevádzané väčšími (či menšími) poplatkami za predčasné splatenie dlhoročného úveru.

Pri refinancovaní úverov je potrebné brať do úvahy aj iné fakty. Ako napríklad nanovo vykonaný posudok znalca o hodnote nehnuteľnosti, ktorou ručíte, a to môže presiahnuť aj 100 eur. Niektorí poskytovatelia konsolidácie úverov si účtujú poplatok za poskytnutie úveru, ktoré sa síce udáva v nízkych percentách, ale v prepočte môžete prísť o stovky eur. Ďalším faktom, ktorý by ste mali pri prefinancovaní úveru brať do úvahy je poplatok za oficiálne vyčíslenie dlhu v starej banke. Tento poplatok nie je nejaká nalinkovaná suma, každý poskytovateľ si určuje sám výšku poplatku, no všeobecne sa pohybuje od 7 eur do 120 eur. Poplatok sa účtuje aj za vydanie súhlasu so zápisom záložného práve, ktorý dosahuje aj 125 eur.

Viac o tom, na čo si dávať pri refinancovaní úverov pozor, sa môžete dočítať aj na tejto stránke.

Refinancovanie úveru poskytujú…

Okrem bankových inštitúcii refinancovanie úverov umožňujú aj tie nebankové. Veľmi dôležité je aj v tejto veci vykonať prieskum, keďže ide o vaše financie a vaše záväzky. Všeobecne sú výšky úrokov veľmi podobné, ale sú aj také inštitúcie ponúkajúce prefinancovanie úveru, ktorých výška úrokovej sadzby je bezkonkurenčne najlepšia. Ak nemáte náladu na podrobné preskúmania, môžete využiť služby nezávislého finančného poradcu alebo internetové nástroje umožňujúce automatické porovnanie všetkých dostupných konsolidácií.

Na Slovensku máme viacero poskytovateľov takéhoto finančného produktu. Napríklad Poštová banka, ktorá dokáže vaše mesačné splátky znížiť až o 55 eur! Ďalej môžete o refinancovanie požiadať aj VÚB, Slovenskú sporiteľňu, Unicredit…Spomedzi nebankových subjektov, ktorí poskytujú konsolidáciu úverov môžeme zmieniť Cetelem. Je na vás rozhodnúť sa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *